رفتن به نوشته‌ها

پاورپوینت گرایش های ژئوشیمی – فایل جدید

پاورپوینت گرایش های ژئوشیمی,پاورپوینت, گرایش های, ژئوشیمی,

نوع فایل.ppt: (قابل ويرايش و آماده پرينت)
تعداد اسلاید : 25 اسلاید

قسمتی از متن.ppt:

گرایش های ژئوشیمی:
ژئوشیمی معدنی
ژئوشیمی آلی
ژئوشیمی اکتشافی
ژئوشیمی زیست محیطی
ژئوشیمی ایزوتوپی
ژئوشیمی کرونولوژی
هیدروژئوشیمی
ژئوشیمی نفت
تعریف ژئوشیمی اکتشافی:

ژئوشیمی اکتشافی شامل کاربرد نظری اصول زمین شناسی و ژئوشیمی در کانیهای اکتشافی با اهداف ویژه مثل اکتشاف نهشته های جدید از فلزات یا نفت و گاز می باشد. این شاخه علمی بسیار مهم و حیاتی برای اکتشاف است که به صورت گسترده ای توسط شرکتهای مختلف و پروژه های مختلف اکتشافی است.
کاربرد ژئوشیمی اکتشافی:
بیشترین کاربرد ژئوشیمی اکتشافی برای اکتشاف نفت به کار برده می شود. ژئوشیمی اکتشافی سطحی هیدروکربنها برای تراوشهای نفتی که معمولاً با چشم دیده می شود و به طور عمده برای اکتشاف نفت و گاز طبیعی در صنایع کاربرد دارد.
کاربرد:1- از برنامه های ژئوشیمی اکتشافی منطقه ای تعیین مناطق با پتانسیل بالا برای تولید و همچنین مطالعات منطقه ای که اغلب برای ترکیب برنامه های لرزه ای منطقه ای و شبکه ای و تستهای موقعیت منطقه اکتشافی می باشد.2- مطالعات سنجش آلودگی برای استفاده پتانسیل های خصوصیات منطقه ای. 3- مطالعات اکتشافی می تواند برای تعیین میزان بزرگی تراوشات و ترکیبات نفتی که از حفاری بدست آمده و تعیین ساختارهای مناطق با پتانسیل بالا به کار رود.4- تفسیر آنومالی مناطق نفتی شامل تعیین فاصله های نمونه ها و برنامه های حفاری ژئوشیمی و چینه نگاری که می تواند برای منابع نفتی و میزان تراوشات نفتی کاربرد داشته باشد.

 

دانلود مستقیم فایل

منتشر شده در پاورپوینت گرایش های ژئوشیمیگوناگون

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *