پاورپوینت فصل شانزدهم 16 کتاب روانشناسی ژنتیک نوشته محمود منصور (تقلید) – فایل جدید

کتاب روانشناسی ژنتیک,خلاصه روانشناسی ژنتیک, محمود منصور,تحول روانی از تولد تا پیری,پاورپوینت روانشناسی ژنتیک,دانلود کتاب,خلاصه کتاب روانشناسی ژنتیک,فصل 16 تقلید

پاورپوینت فصل شانزدهم 16 کتاب روانشناسی ژنتیک؛ تحول روانی از تولد تا پیری نوشته محمود منصور (تقلید) در قالب pptx و در حجم 100 اسلاید: 

بخشی از متن:  
در روان شناسی قدیم تقلید به عنوان یکی از غرایز اساسی مطرح شده است. اما بررسی های تحولی نشان داده اند که این پدیده مانند بسیاری از دیگر پدیده های روانشناختی با عنوان کردن غریزه ،غیر قابل حل است و فرآیند تقلید باید مانند سایر فرایندهای روانی بر اساس یافته‌های عینی مورد تبیین قرار گیرد.
تقلید یک مکانیزم از پیش داده شده نیست که وقتی طفل به دنیا آمدبلافاصله بتواند آن را به کار اندازد، بلکه از همان ماههای اول همبستگی دقیق و باریکی بین فرآیند تقلید و محور اصلی تحول وجود دارد. 
پس درباره ی تقلید از همان آغاز می توان از هماهنگی هایی که جنبه ی عقلی در آنها موثر است صحبت کرد.
 اهمیت تقلید از این لحاظ است که در یادگیری های مختلفی که انسان با آنها روبه‌رو است مرتبا آنان را به عنوان پایه مورد استفاده قرار می‌دهد. نقش دیگر تقلید در انتشار هیجانهاست. مخصوصاً در گروه هایی که اعمال سازمان یافته انجام می‌گیرند تقلید، نقش مهمی برعهده دارد.

 

دانلود مستقیم فایل