رفتن به نوشته‌ها

پاورپوینت معماری مبتنی بر پدافند غیرعامل – فایل جدید

دانلودپاورپوینت معماری مبتنی بر پدافند غیرعامل,معماری مبتنی بر پدافند غیرعامل,معماری مبتنی بر پدافند غیرعامل مبحث 21 مقررات ملی ساختمان,مبحث 21 مقررات ملی ساختمان,پاورپوینت معماری مبتنی بر پدافند غیرعامل,پدافند غیرعامل در معماری,پدافند غیرعامل

توضیحات:
فایل پاورپوینت معماری مبتنی بر پدافند غیرعامل به روایت پیش نویس مبحث 21 مقررات ملی ساختمان،در حجم 34 اسلاید قابل ویرایش،همراه با یک هدیه ویژه.

بخشی از متن:
روند فزاینده تهدیدات علیه جمهوری اسلامی و با توجه به تجارب گرانبهای حاصل از دوران دفاع مقدس، درج ملاحظات ایمن سازی محیط از مهم ترین نیازهایی بود که همواره مورد توجه مسئولین محترم نظام قرار داشت. در پی صدور فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی به دولت مبنی بر تخصیص درصدی از بودجه دستگاه های اجرایی به موضوع پدافند غیرعامل، و سپس دستور وزیر محترم مسکن و شهرسازی، بستر لازم برای تدوین مبحث 21 مقررات ملی ساختمان تحت عنوان پدافند غیرعامل مهیا گردید.
تعدادی از اساتید برجسته و کارشناسان با تجربه سازمان‌ها و دانشگاه‌های معتبر کشور و بویژه مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن، سازمان پدافند غیرعامل، دانشگاه تربیت مدرس، دانشگاه صنعتی امیرکبیر و دانشگاه شهید بهشتی با مشارکت دیگر مراکز مرتبط و مهندسین مشاور در دو گروه مجزا مطالعات خود را آغاز نمودند. گروه اول متشکل از تیم تدوین کننده مقررات، و گروه دوم شامل کمیته علمی ارزیابی و نهایی سازی مقررات بود که پس از ارائه اولین ویرایش مقررات از جانب تیم اول، جلسات خود را به طور منظم برگزار نموده و تا زمان تدوین آخرین ویرایش، به کار خود ادامه داد. در نهایت، مقررات پیشنهادی به شورای محترم عالی معماری و شهرسازی وزارت مسکن و شهرسازی به عنوان نهاد قانونی به منظور تصویب و ابلاغ اجرای مقررات ارائه گردید.

فهرست مطالب:
زمینه شکل گیری نیاز به مبحث 21
کلیات ارائه شده
دامنه کاربرد
اهداف
سطوح عملكرد ساختمان ها
درجه اهميت ساختمان
پهنه بندی خطر
نحوه عملكرد ساختمانها در برابر سطوح مختلف بار انفجار بر حسب درجه اهميت
نمودار گردشي طراحي
معماري و پدافند غيرعامل
ملاحظات برنامه ريزي و طراحي محوطه
جانمايي ساختمان
فضاهاي باز
مسيرهاي دسترسي
طراحي معماري
طراحي حجم ساختمان
احجام و المانهاي پيراموني
نماهاي جانبي و جداره خارجي ساختمان
مسيرهاي حركت داخلي
بازشوهاي خارجي و پنجره ها
تيغه بندي و عناصر غيرساز ه اي
راههاي فرار و خروجي هاي اضطراري
پناهگاهها
نتیجه گیری

این فایل با فرمت پاورپوینت در 34 اسلاید قابل ویرایش تهیه شده است.

هدیه محصول:
فایل پاورپوینت اصول و مبانی برنامه ریزی شهری(26 اسلاید)

 

دانلود مستقیم فایل

منتشر شده در پاورپوینت معماری مبتنی بر پدافند غیرعاملمعماری

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *