رفتن به نوشته‌ها

پاورپوینت ترميم و مقاوم سازی ساختمان – فایل جدید

دانلودپاورپوینت ترميم و مقاوم سازي ساختمان,مقاوم سازي ساختمان هاي فلزي موجود با کاهش مقطع بال ,اتصال RBS ,اتصال SMF ,مفصل پلاستيک ,هيسترسيس ,چشمه اتصال ,ورق های FRP,پاورپوینت مقاوم سازی و ترمیم سازه,پاورپوینت ترمیم سازه,پاورپوینت مقاوم سازی

توضیحات:

فایل پاورپوینت آشنایی با روش های ترميم و مقاوم سازي ساختمان ها،در حجم 48 اسلاید قابل ویرایش.

بخشی از متن:

در این فایل دو روش ترمیم و مقاوم سازی ساختمان بیان شده است:
بخش اول
مقاوم سازي ساختمان هاي فلزي موجود با کاهش مقطع بال:
قبل از زلزله نر تريج ، تصوير بر اين بود که سازه هاي داراي قاب خمشي فولادي داراي رفتار مناسبي در هنگام وقوع زلزله مي باشند ، اما پس از وقوع زلزله نر تريج بر اثر تحقيقات ، مشخص شد که بيشتر اتصالات بعلت ترک خوردگي جوش بدون داشتن شکل پذيري مناسب دچار شکست صلب شده بود . براي جلوگيري از ترک خوردگي جوش و در نتيجه شکس ترد اتصال ، مي توان از دو روش عمده بهره جست . يکي تقويت اتصال ر ناحيه اتصال تير به ستون مي باشد . مشکل عمده اين روش ازايش لنگر وارده به ستون است . روش دوم ، تضعيف تير در ناحيه نزديک اتصال مي باشد . در اين روش ميزان کاهش مقطع به حدي است که باعث انتقال مفصل پلاستيک از بر ستون به داخل تير مي شود . اين بدان علت است که بال پاييني معمولا در دسترس بوده و در داخل دال بتني قرار ندارد . در اين بخش با استفاده از نرم افزار ANSYS به بررسي اين مدلها پرداخته شده است .
بخش دوم
مقاوم سازي خمشي تيرهاي بتن مسلح مقاومت بالا توسط ورقهاي ورق هاي FRP:
ورق هاي FRP به سبب نسبت مقاومت به وزن بالا ، مقاومت در برابر خوردگي و مواد شيميايي ، مقاومت در برابر خستگي ناشي از بارگذاريو همچنين نصب سريع در چند سال اخير جهت امر بهسازي و ترميم سازه ها خصوصا سازه هاي بتني به دشت مورد توجه قرار گرفته اند . لايه هاي FRP با وزني معادل 20% وزن فولاد غالبا مقاومتي در حدود 2 تا 10 برابر فولاد از خود نشان مي دهند که وجود اين خاصيت سبب استفاده گسترده از الياف فوق در صنايع گوناگون گرديده است . سالهاي زيادي است که از الياف FRP در صنايع هوا فضا استفاده مي گردد اما در گذشته بهاي نسبتا سنگين اين الياف سبب گرديده بود که استفاده از آنها در صنعت ساختمان ناچيز و محدود باشد ليکن امروزه به دليل گسترش توليد اين مواد و به طبع آن کاهش بهاي آنها و همچنين به سبب برتري هاي خاص اين الياف ، ميت وان توجيه ماسب اقتصادي براي استفاده از آنها ارائه نمود .
با توجه به نو پا بودن اين تکنيک تقويت ، از اواسط دهه نود فعاليت هاي گسترده اي بر روي بررسي رفتار اين پليمرها در مقاوم سازي خمشي تيرهاي بتني به وسيله چسباندن اين الياف به ناحيه تحت کشش مقطع انجام شده است که همگي آنها بر بهبود رفتار مکانيکي افزايش مقاومت خمشي تيرهاي تاکيد دارند .

این فایل با فرمت پاورپوینت در48 اسلاید قابل ویرایش تهیه شده است.

 

دانلود مستقیم فایل

منتشر شده در پاورپوینت ترميم و مقاوم سازی ساختمانعمران

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *