رفتن به نوشته‌ها

پاورپوینت کتاب چگونه تحقیق کنیم؟ فصل سوم اندیشیدن درباره ی روش ها – فایل جدید

پاورپوینت کتاب چگونه تحقیق کنیم؟ فصل سوم اندیشیدن درباره ی روش ها,پاورپوینت کتاب چگونه تحقیق کنیم؟ ,پاورپوینت فصل سوم کتاب چگونه تحقیق کنیم؟

پاورپوینت کتاب چگونه تحقیق کنیم؟ فصل سوم  اندیشیدن درباره ی روش ها

بخشی از متن:
کدام روش بهترین است؟

بهترین روش تحقیق را چه با استفاده از تجربه وچه از طریق منطقی و استدلال عقلی نمی توان تعیین کرد.این کار ممکن است فقط به صورت بازتابی آن هم با بررسی،موقعیت مورد مطالعه ونظر شخصی فرد درباره ی زندگی انجام پذیرد.

در اینجا می توان یک تمایز کلیدی میان «روش»(method)و«روش شناسی»(methodology)قایل شد.

واژه ی «روش» این طور که می توان فهمید،اصولا به ابزارهای جمع آوری داده ها مانند مصاحبه و پرسشنامه مربوط می شود.درحالی که «روش شناسی»بیشتر معنای فلسفی دارد و به رویکرد یا الگوی (paradigm)پایه ای تحقیق دلالت دارد.بنابراین،استفاده از مصاحبه در یک رویکرد یا الگوی کیفی دارای مبنا و منظور خاصی است و داده های آن با داده های مصاحبه ای که در یک رویکرد یا الگوی کمی به کارگرفته می شود،بسیار متفاوت خواهد بود.

حال توجه شما را به مسایل فلسفی گسترده ی مرتبط با تحقیق درباره ی واقعیت اجتماعی جلب کنیم.ماقصد داریم این کار را به دوطریق انجام دهیم:-اول از طریق ارایه راهنماییهای لازم درباره ی این که چگونه می توانید درک خود را از زیربنای فلسفی مسایلی که با تحقیق شما ارتباط دارند،بهبود بخشید. -دوم از طریق نشان دادن مسایل اصلی که شما باید درمراحل ابتدایی طراحی تحقیق به بررسی آنها بپردازید. 

 

دانلود مستقیم فایل

منتشر شده در پاورپوینت کتاب چگونه تحقیق کنیم؟ فصل سوم اندیشیدن درباره ی روش هاروانشناسی

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *