رفتن به نوشته‌ها

پاورپوینت معماری معابد یونان – فایل جدید

دانلودپاورپوینت معماری معابد یونان,پاورپوینت معماری معابد یونان,معماری معابد یونان,پاورپوینت بررسی معابد یونان,پاورپوینت معماری اسلامی سرزمین مصر,بررسی معماری معابد یونان,پاورپوینت معابد یونان,پاورپوینت معبد,پاورپوینت تحلیل معماری معابد یونان

توضیحات:
فایل پاورپوینت معماری معابد یونان،در حجم 51 اسلاید قابل ویرایش،همراه با یک هدیه ویژه.

بخشی از متن:
معبد مکانی است که معماران یونانی تحقیقات خود را در زمینه ی زیباشناسی در ان به نمایش گذارده اند.با شکست پادشاهی میسن دیگر قصر های مجلل در یونان ساخته نشدند اما معابد بسیار برپا گردیدند.هر دولت شهر هرقدر هم کوچک بود معبدی مختص به خود داشت.
نخستین معبدهای یونان به سبب فقر جامعه از چوب برای ستون ها و پوشش سقف هاو آجر برای دیوار و سنگ صرفا برای پی ساختمان ساخته شده اند. با افزوده شدن ثروت یونانیان آنها توانستند از سنگ ،آهک و سپس از سنگ مرمر برای تزیینات معبد بهره بگیرند.
معماران پس از انتخاب زمینی مرتفع ، پی گذاری می کردند و ستونها را در ابتدا با شیوه دوریک استفاده می کردند. پيش از آنكه معبد را به صورت ساختمان بسازند، براي نياش از سنگ چهار گوش مقدسي كه در فضاي باز قرار داشت و گاهي نيز براي آن قرباني مي كردند، استفاده مي نمودند.
به دلیل اعتقادشان به اينكه در يك مكان سرپوشيده بهتر می توان خدا را تجسم کرد و یا بهتر می توان آنها را از گزند ارواح در امان نگه داشت باعث شد تا معبد به صورت یک مکان سر پوشیده شکل بگیرد .

فهرست مطالب:
معابد یونان
دوره کهن
دوره کلاسیک
معماری
معبد هرا
معبد آپولون
معبد آرتمیس
باسیلیکای پستئوم
معبد آپولوایپکروس
معبد پارتنون
معبد زئوس
پیکره ی زئوس
انتقال تندیس
معبد آفائیا
آکروپلیس
معبد آتنا
معبد ارختئوم
معبد زئوس
تولوس
معبد ب

این فایل با فرمت پاورپوینت در 51 اسلاید قابل ویرایش تهیه شده است.

هدیه محصول:
فایل پاورپوینت معماری اسلامی سرزمین مصر(48اسلاید)

 

دانلود مستقیم فایل

منتشر شده در پاورپوینت معماری معابد یونانمعماری

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *